Dziś  nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” poświęcony zagrożeniom duchowym a zwłaszcza satanizmowi i różnego rodzaju współczesnym zagrożeniom demonicznym. Rozprowadzamy dziś również numer specjalny naszego kwartalnika poświęcony tym razem św. Annie. Piszemy w nim m.in. o historii  życia św. Anny, wyjaśniamy znaczenie imienia Anna, publikujemy wiele modlitw do św. Anny oraz wiele pieśni do św. Anny z nutami. Przybliżamy historię i treść Obrazu św. Anny znajdującego się w ołtarzu głównym kościoła w Błaszkach; przytaczamy różne przysłowia związane z Anną, piszemy o miejscu św. Anny w rzeźbie i malarstwie i o wspólnotach istniejących w naszej parafii. Numer traktujący o zagrożeniach duchowych kosztuje 3 zł. a numer specjalny 2 zł. Chciałbym aby ten numer o św. Annie – naszej patronce znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii. Zachęcam bardzo do nabywania i czytania.

Dziś organizujemy I błaszkowski festyn parafialny. Organizatorem tego festynu jest Rada Parafialna naszej parafii. Założeniem imprezy jest integrowanie lokalnej społeczności, promocja kultu św. Anny i pomoc ludziom pokrzywdzonym przez powódź. Pragniemy też promować ludzi obdarzonych różnymi talentami, dać im szansę publicznego zaprezentowania swojego dorobku.  Żywimy nadzieję, że idea ta spotka się ze zrozumieniem naszych parafian dlatego do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu zapraszamy wszystkich parafian jak i gości. Za okazaną pomoc i życzliwość oraz za przekazane fanty serdecznie dziękujemy.

Program Festynu będzie następujący:

1500 – Koncert scholi dziecięcej

1600 – Koncert „ KAPELI  ZNAD  BARYCZY ”

1800 – Biesiada cygańska w wykonaniu młodzieży, chóru parafialnego oraz księży

2000 – Ogłoszenie wyników Turnieju piłki siatkowej oraz losowanie głównej nagrody

W trakcie festynu przewidziane są następujące atrakcje:

• Regionalne Centrum Promocji Edukacji Przedszkolnej – zawita z objazdowym przedszkolem. Na powierzchni ponad 100m2 dzieci będą miały możliwość skorzystania z wielu darmowych atrakcji, rodzice natomiast będą mogli skorzystać z darmowej konsultacji ze specjalistami z zakresu edukacji przedszkolnej (pedagog, psycholog),
  • Turniej piłki siatkowej,
  • Punkt medyczny (pomiar ciśnienia i cukru we krwi)
  • Prezentacja nowego wozu strażackiego,

W czasie trwania festynu chętni będą mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej

[każdy los – 5 zł. -  wygrywa !!!]. Dodatkowo uczestnicy loterii wezmą udział  w losowaniu nagrody głównej.

Na stoisku „ Cudze chwalicie - swego nie znacie” będzie można zakupić  między innymi:

• widokówki przedstawiające Błaszki,
  • specjalny numer Szukajmy Razem, prezentujący patronkę parafii, św. Annę

oraz archiwalne numery naszego dekanalnego kwartalnika.

--      Płyty z nagraniami Kapeli znad Baryczy. Można je nabywać po 25 zł. 1 szt.

Utrudzeni, głodni i spragnieni będą mogli skorzystać  z usług małej gastronomii ze swojskim jadłem.

Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na pomoc powodzianom!

Tym bardziej więc wszystkich parafian zapraszamy na nasz I Parafialny Festyn !!!

Jutro – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień  wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji jutro w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian, aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu, czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów, aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe na wszystkich Mszach będzie głosił ksiądz biskup Władysław Blin z Białorusi. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Po Mszach św. ks. biskup będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej diecezji. Bóg zapłać za wsparcie ks. biskupa. Jutro po Mszy o 17.00 będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.