WŁOCHY AUTOKAREM

TERMIN: 17.08. – 27.08.

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1 - 17.08 – środa

Zbiórka w Błaszkach ok. godz. 17.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Po drodze planowane krótkie postoje.

2 dzień - 18.08 – czwartek

W godzinach popołudniowych przyjazd do Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wyjście na zwiedzanie miasta: przejazd stateczkiem na Plac Św. Marka zwiedzanie placu i Bazyliki Św. Marka, Most Westchnień i Most Rialto, czas wolny. Późnym wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień – 19.08 – piątek

Po śniadaniu przejazd do Padwy, wspólna msza św. Po mszy krótki spacer po mieście, zwiedzanie romańsko-gotycko-bizantyjska bazylika św. Antoniego. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Loreto, czas wolny obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 20.08. – sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Lanciano, gdzie w niewielkiej świątyni przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – miasta Ojca Pio, zwiedzanie Muzeum oraz sanktuarium, w którym pochowany jest święty. Wieczorem przejazd do hotelu w pobliżu San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5 dzień – 21.08 – niedziela

Po śniadaniu przejazd do Monte Sant’Angelo – zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła wraz ze Świętą Grotą. Powrót do San Giovanni Rotondo – czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6 dzień – 22.08 – poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Neapolu i rejs na Capri – jedną z najpiękniejszych włoskich wysp, gdzie będzie czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne, a dla chętnych rejs do malowniczych grot, zwiedzanie centrum wyspy i ogrodów Augusta. Cena 45€ nie zawiera kosztu ew. rejsu do grot oraz kolejki funicolare (ok. 25 €). Po południu przejazd do hotelu we Fiuggi Terme, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7 dzień – 23.08 – wtorek

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu – zwiedzanie:

• Rzym Antyczny: Coloseum, Forum Romanum, Wzgórze Kapitolińskie
  • Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – 24.08 – środa

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu, zwiedzanie:

• Watykan – Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, nawiedzenie grobu Jana Pawła II, bazylika św. Piotra, Plac św. Piotra
  • udział w Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra (jeśli Papież będzie w Rzymie lub Castel Gandolfo)
  • Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Santa Maria Maggiore

Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9 dzień – 25.08 – czwartek

Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd do Asyżu. Zwiedzanie – Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, spacer po starym mieście. Po południu przejazd w okolice Rimini, czas wolny na odpoczynek na plaży. Obiadokolacja nocleg

10 dzień – 26.08 – piątek

Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

11 dzień – 27.08 – sobota

Powrót do Błaszek w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA:

- przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, uchylne fotele, barek, video)

- 1 nocleg w okolicach Wenecji/Padwy, 1 nocleg w okolicach Loreto, 2 noclegi w okolicach San Giovani Rotondo, 3 noclegi we Fiuggi Terme, 1 nocleg w okolicach Rimini

- hotele 2*/3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami

- 8 śniadań + 8 obiadokolacji

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (kwota gwarancyjna KL do 10.000 €, NNW do 7.000 zł, bagaż do 800 zł) oraz ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych

CENA: 1790 zł.

UWAGI:

Cena nie obejmuje kosztu biletów wstępu, przewodników miejscowych, biletów komunikacji miejskiej podczas realizacji programu zwiedzania, opłat wjazdowych oraz napojów do obiadokolacji. Na realizację programu należy przeznaczyć około 90-95 €

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem).

HOTELE **/***

Podczas wycieczki będą Państwo zakwaterowani w hotelach *** Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (z możliwością 1 dostawki) z łazienkami, TV-sat i telefonem.

Wyżywienie: śniadania oraz obiadokolacje.

Szczegóły i zapisy: ks. Wojciech Deresiński