Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 71 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyli sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian proszę, szczególnie w tym miesiącu o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne proszę o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św., oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku zostały wykonane gąbki obite bordowym materiałem na ławki w nawach bocznych, na chórze i na lożach kościoła. Aktualnie już wszystkie ławki w naszym parafialnym kościele są ocieplone gąbką i obłożone materiałem. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone na ten cel ofiary.

Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. We wtorek o g. 6.15 wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u mnie – najlepiej jeszcze dziś albo jutro. Koszt wyjazdu 25 zł. od osoby.

Za dwa tygodnie, w niedzielę – 22 maja, dzieci naszej parafii chodzące do trzecich klas będą przeżywać swoją Komunię rocznicową. Dzieci i ich rodziców proszę na pierwsze spotkanie przygotowujące do tej uroczystości jutro o g. 16.30

W piątek 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Proszę przynieść ze sobą świece. Prosimy też cztery osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej. Nabożeństwa te, podobnie jak przez ostatnie 2 lata, będziemy organizować co miesiąc – 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc – w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będą nabożeństwa pierwszo sobotnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na adorację młodzież i studentów.

Dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. O wysokości tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę. W minionym tygodniu wykonaliśmy kolejną inwestycję mianowicie chodnik z kostki brukowej prowadzący od salki parafialnej do kościoła. Chodnik ma poprawić warunki chodzenia do kościoła naszym parafianom. Inwestycja ta wykonana przez firmę p. Grzegorza Wojtkowicza z Żelisławia kosztowała 3.000 zł.

Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich  na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Jutro swoje imieniny ma nasz biskup ordynariusz, a my kapłani będziemy jutro przeżywać diecezjalny dzień świętości kapłańskiej – prosimy pamiętać w modlitwach o naszym arcypasterzu i o kapłanach.