Zakończył się już w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji. Z racji niedzieli powołaniowej gościmy dziś w parafii naszej – podobnie jak rok temu – ks. Aleksandra Audi z Kamerunu. Dziękujemy za obecność, sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa i świadectwo. Obiecujemy modlitwę! Z racji obecności wśród nas ks. Aleksandra po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje. Bóg zapłać!

W poniedziałek i środę o g. 16.30 będzie spotkanie wszystkich dzieci klas III, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę, o g. 10.00, będziemy przeżywać w naszej parafii Komunię rocznicową. Prosimy miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.

Mamy już kolejny transport darów z Caritas. Osoby uprawnione do pobierania darów informujemy, że można je odbierać w naszym parafialnym punkcie Caritas w środę lub w czwartek w godz. 10.00 – 12.00.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na adorację młodzież i studentów.

4 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy przyjmują księża wikariusze. Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii a w dniach od 17 do 27 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowani wczasorekolekcjami dla dzieci niech się zgłaszają do ks. proboszcza, a zainteresowani wyjazdem do Włoch niech się zgłaszają do ks. Wojciecha.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Taca ta wyniosła 3140 zł. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich  na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.