Dziś o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci obrusu na ołtarz w naszym kościele. Bóg zapłać! Już teraz informuję, że w przyszłym roku I Komunia św. będzie – jak dotychczas – w drugą niedzielę maja, a w dwa tygodnie później będzie Komunia rocznicowa.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na czuwanie modlitewne młodzież, a obowiązkowo wszystkich udających się na spotkanie młodych na Lednicę.

W sobotę będziemy odwiedzać chorych z comiesięczną posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tej posługi przygotować.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będziemy gościć w naszej parafii Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i O. Piotra Dettlafa z Radia Maryja – opiekuna PKRD. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie dzieci naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się już za kwadrans 12.00.

W przyszły czwartek (2.06.), jak co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca w Kaliszu u św. Józefa jest dzień modlitw w intencji poczętego życia. Z tej racji organizujemy wyjazd autokarowy – pielgrzymkę do św. Józefa 2.06.11 o g 16.00. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii (imię i nazwisko).

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii a w dniach od 17 do 27 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowani wczasorekolekcjami dla dzieci niech się zgłaszają do ks. proboszcza, a zainteresowani wyjazdem do Włoch niech się zgłaszają do ks. Wojciecha.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich  na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W związku z utrzymywaniem porządku na naszym parafialnym cmentarzu nadal informuję, że otrzymuję informacje, iż do kontenerów na cmentarzu są wrzucane śmieci domowe takie jak pampersy, garnki, buty, słoiki, baterie, dezodoranty, żyletki itp. oraz gruz. Ponownie bardzo proszę aby tego nie robić. Przypominam, że instalując nowe pomniki zgłaszamy ten fakt zawsze w kancelarii parafialnej, a wszystkie pozostałości starego pomnika zabieramy ze sobą. Gruzu nie wrzucamy ani do kontenerów ani w inne miejsce na cmentarzu tylko zabieramy go ze sobą.

Potrzebujemy kilku przyczep ziemi na wyrównanie starego cmentarza z nowym po usunięciu parkanu. Jeżeli ktoś może taką ziemię dostarczyć to proszę o kontakt ze mną.