Dziś na Mszy św. o g. 12.00  gościmy w naszej parafii Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i O. Piotra Dettlafa z Radia Maryja – opiekuna PKRD. Gościmy też dzieci z PKRD z naszej diecezji. Dziękujemy bardzo naszym gościom za przybycie i zainaugurowanie działalności PKRD w naszej parafii. Niech Dobry Bóg poszerza w naszej parafii szeregi modlących się na różańcu dzieci, a założycieli i opiekunów  PKRD w Polsce niech wspiera i prowadzi Matka Boża Różańcowa.

W środę przypada 1 dzień czerwca – Dzień Dziecka. Otoczmy, szczególnie w tym dniu troską duchową, emocjonalną i materialną nasze dzieci.

Przypominam, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej. W środę  Matka Boska Jasnogórska w znaku Obrazu zakończy swoje nawiedzenie w miejscowości Chrzanowice-Wilczkowice i pójdzie do Żelisławia. Obraz uroczyście będzie przekazany w środę na Mszy wieczornej o g. 18.00. Zapraszam zwłaszcza mieszkańców Chrzanowic-Wilczkowic na tę Mszę dziękczynną za dar nawiedzenia ich rodzin przez Matkę Bożą, a mieszkańców Żelisławia proszę o godne przyjęcie Maryi w progi swoich rodzin.

W czwartek (2.06.), jak co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca w Kaliszu u św. Józefa jest dzień modlitw w intencji poczętego życia. Z tej racji organizujemy wyjazd autokarowy – pielgrzymkę do św. Józefa 2.06.11 o g 16.00 właśnie w tej intencji. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii (imię i nazwisko).

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na czuwanie modlitewne młodzież, a obowiązkowo wszystkich udających się na spotkanie młodych na Lednicę.

W sobotę – 4 czerwca 2011 r. – jest organizowane kolejne ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Odpowiedzialnym za ten wyjazd jest ks. Wojciech. Prosimy o modlitwę.

W przyszłą niedzielę – 5 czerwca 2011 r. – obchodzić będziemy po raz czwarty Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbiórki do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie oraz rozdawane będą bezpłatnie materiały o święcie Dziękczynienia. Prosimy więc w przyszłą niedzielę o ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii a w dniach od 17 do 27 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowani wczasorekolekcjami dla dzieci niech się zgłaszają do ks. proboszcza, a zainteresowani wyjazdem do Włoch niech się zgłaszają do ks. Wojciecha.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Aktualny „Opiekun” prezentuje m. in. Sylwetki i wypowiedzi nowo wyświęconych w miniony czwartek księży neoprezbiterów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W związku z utrzymywaniem porządku na naszym parafialnym cmentarzu nadal informuję, że otrzymuję informacje, iż do kontenerów na cmentarzu są wrzucane śmieci domowe takie jak pampersy, garnki, buty, słoiki, baterie, dezodoranty, żyletki itp. oraz gruz. Wiemy już, że są to śmieci przynajmniej z jednego domu z Żelisławia przy drodze. Ponownie bardzo proszę aby tego nie robić. Przypominam, że instalując nowe pomniki zgłaszamy ten fakt zawsze w kancelarii parafialnej, a wszystkie pozostałości starego pomnika zabieramy ze sobą. Gruzu nie wrzucamy ani do kontenerów ani w inne miejsce na cmentarzu tylko zabieramy go ze sobą.

Potrzebujemy kilku przyczep ziemi na wyrównanie starego cmentarza z nowym po usunięciu parkanu. Jeżeli ktoś może taką ziemię dostarczyć to proszę o kontakt ze mną.

Słowo Księdza Biskupa………………….